Rek.+ Hayvan barınak

Yasaklı Site

14 Ekim 2014 Salı

Annede Sevginin İfadesiANNENİN ÇOCUĞA, ÇOCUĞUN ANNEYE SEVGİSİ VE ANNELER GÜNÜ
Sevgili okurlarım, yaşı ne olursa olsun, hemen bütün insanların yüreğindeki en büyük sevgi, kuşkusuz anne sevgisidir.
Dünyanın en güzel duygularından birisi olan annelik, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü özel olarak hatırlanıyor.

Her zaman hatırlanması gereken bu özel gün, bütün dünyada kutlanıyor.
Her ülkede değişik güzelliklerle kutlanan Anneler Günü’nde herkesin yüreği anne sevgisiyle çarpıyor ve anne sevgisi büyük bir heyecanla yaşanıyor.
Anneler Günü, artık sosyal bir vak’a haline gelmiş bir adettir.
Her ne olursa olsun yılda bir defada olsa kutsal varlık anne hatırlanıyor.İnsan yaşamında, annenin yavrusuna duymuş olduğu sevgiyi ve şefkatin yerini alabilecek, başka bir sevgiyi düşünebilmek ve tanımlamak mümkün değildir.
Bu nedenle anne olmak dünyanın en güzel duygusudur bence…
Annelere verilen en güzel hediye de, çocuklarının sağlıklı büyüdüklerini görmektir.
Evlatları için de; anneleri, dünya üzerinde eşi bulunmayan en kutsal varlıklardır.Anne sevgisinden ve şefkatinden yoksun olarak büyüyüp hayata atılmış insanlarımızın, yaşları kaç olursa olsun, yüreklerinin bir köşesinde ömür boyu, “Anne özlemi” vardır.
Hayatta annesi olanların sevincini, annesi olmayanlar, annesizliğin derin acıları içerisinde olanlar, annesinin şefkat dolu göğsüne yaslanarak ona sarılmanın mutluluğunu yaşamayanlar paylaşamazlar.

Anneler gününde;
Annesiz çocukları düşündüm…
Şehit analarını düşündüm…
Çocuk sahibi olmamış, ya da yaşamı boyunca evlilik talihini yaşamamış kadınlarımızı, düşündüm…
Yetiştirme yurtlarında annesiz olarak büyüyen küçük yavrularımızı düşündüm…
Onlar, içindeki çocuğu yaşayarak kendilerine kanat gerecek bir melek ararlar.
O meleği bulmuş olanlar, dünyanın en şanslı insanıdır.
Anneler senenin belli bir gününde hatırlanıp sevilen, diğer zamanlarda ihmal edilecek varlık  değildir. Anneler, ömür boyu sevgiye, saygıya, hizmete ve hürmete layık yüce varlılardır.
Anneler başlarımızın tacı, gönüllerimizin ilacıdır.
İfadesi ne olursa olsun, bütün ülkelerde anne sevgisi, Anneler Günü’nde daha büyük bir heyecanla yaşanıyor.

Her insan sevilme ihtiyacıyla doğar. Hepimiz sevilmek isteriz. Birlik özlemimizin giderilmesi için sevilmek isteriz, insan, dünyaya gelmesiyle diğer dünyaya karşı başlayan bir ayrılık kaygısının üstesinden gelmek için sevip sevileceği birilerini arar. Diğer dünyaya karşı insanın hep içinde taşıdığı ayrılık kaygısı ve derin hasret duygusuyla ancak bu dünyadaki sevme sevilme duygusuyla baş edebilir. Sevginin kutsal olduğu öteden beri söylene gelmiştir belki de bu yüzden kutsaldır sevgi. Yaşama sevgiyle tutunabiliriz ancak.Her insan sevilme ihtiyacıyla doğar. Hepimiz sevilmek isteriz. Birlik özlemimizin giderilmesi için sevilmek isteriz, insan, dünyaya gelmesiyle diğer dünyaya karşı başlayan bir ayrılık kaygısının üstesinden gelmek için sevip sevileceği birilerini arar. Diğer dünyaya karşı insanın hep içinde taşıdığı ayrılık kaygısı ve derin hasret duygusuyla ancak bu dünyadaki sevme sevilme duygusuyla baş edebilir. Sevginin kutsal olduğu öteden beri söylene gelmiştir belki de bu yüzden kutsaldır sevgi. Yaşama sevgiyle tutunabiliriz ancak.


 Anne de   duyduğunuz sevgide, kendinize olan ilgiyi aşmayı beceremedikçe ve sadece ne kadar sevildiğinizle ilgilendikçe, sevmeyi öğrenemezsiniz. Öncelikle ne kadar, nasıl sevildiğinizle ilgilenmeyi bırakmayı öğrenmelisiniz. Kendinizle ilgilenmeyi bırakın, karşınızdakinin özüne inmeyi başarmaya çalışın. Sevgi nesneniz dillendirmese de sezginizle onun yaşadıklarını, beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlamaya çalışın.


Zerrince__

Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok: